Možno ste použili sériu Záležitosti srdca na svojej mládeži či skupinke a hovoríte si: „Chcel by som si prečítať o tejto téme viac!“ A presne pre tých z vás sme pripravili tento článok. Pri každej knihe nájdete krátke odporúčanie od niekoho z tímu Tréningového centra Kompas a tiež link na stránku, kde si viete knihu kúpiť.

Singleness

7 mýtov o singles (Sam Allberry)

Baška Benešová odporúča:
Táto kniha zmenila moje premýšľanie o singleness. Prevracia dnešné premýšľanie o slobode naruby: čo ak to nie je stav, v ktorom si osamelý, ktorý by bol zlý alebo mrhaním? Odporúčam ju všetkým, ktorí sú single, ale aj tým vo vzťahoch, lebo je to téma, ktorý by nás mala zaujímať všetkých, aby sme lepšie rozumeli tomu, čo o tejto téme hovorí Božie slovo.

Knihu si môžete kúpiť tu:

Emocionálne zdravý vedúci (Pete Scazerro)

Baška Benešová odporúča:
Odporúčam celú knihu, ale v rámci tejto témy konkrétne kapitolu, ktorá hovorí o našej službe, ak sme single a ak sme v manželstve. Hovorí o tom, ako môžu byť požehnaním a prečo by sme mali do nich investovať ešte viac než do našej služby.

Knihu si môžete kúpiť tu:

Chodenie

Catching Foxes – A Journey to Marriage (Josh Henderson)

Amy Chase odporúča:
Táto kniha hovorí o chodení už s prípravou do manželstva, prechádza cez pieseň Šalamúnovu – ako byť zámerny v chytaní líšok, ktoré inak zničia ovocie/úrodu.

Knihu si môžete kúpiť tu:

Not Yet Married (Marshall Segal)

Baška Benešová odporúča:
Túto knihu mám na svojom zozname kníh na prečítanie už dlhšie a ešte mám za sebou len niekoľko kapitol. Ale ak ju chceš vyskúšať, mám pre teba super správu! Nájdeš ju ako pdf zadarmo na webe Desiring God

Knihu si môžete stiahnuť tu:

Manželstvo

Manželstvo (Timothy & Kathy Keller)

Zuzka Džubakovská odporúča:
Autor hneď v prvých riadkoch hovorí, že táto kniha je pre ľudí, ktorí chcú vstúpiť do manželstva, pre ľudí ktorí sú single, alebo sú už v manželstve alebo pre ľudí, ktorí sa túžia priblížiť k Bohu. Úplne súhlasím. Je plná Božích právd, veľmi je srdce skúmané pri čítaní a naozaj ma pritiahla k Bohu. A keď som knihu dočítala, zrazu som stretla svojho budúceho manžela 🙂

Knihu si môžete kúpiť tu:

Ty a ja navždy (Francis & Lisa Chan)

Zuzka Džubakovská odporúča:
Kniha o manželských príbehoch s perspektívou Božej lásky a večnosti. Veľmi inšpiratívne a skúmajúce motívy srdca pri milovaní toho druhého.

Knihu si môžete kúpiť tu:

Mingling of the souls (Matt Chandler)

Viktor Valentini odporúča:
Matt Chandler pomáha orientovať sa v otázkach lásky a intimity slobodným aj ženatým tým, že odhaľuje proces, ktorým sa riadil sám Šalamún: Hovorí o príťažlivosti, dvorení, manželstve… dokonca aj o hádkach.

Knihu si môžete kúpiť tu:

Lost in Wonder (Peter Mead)

Mark Chase odporúča:
Hovorí o väčšom obraze manželstva, ktorý zobrazujeme (večnosť) a ponúka biblický úvod do Božieho veľkého manželstva.

Knihu si môžete kúpiť tu:

For Men/Women Only (Shaunti & Jeff Feldhahn)

Daniel Harčar odporúča:
Easy knižky o vzťahoch a porozumeniu opačnému pohlaviu.“

Knihu si môžete kúpiť tu:

A v neposlednom rade, Biblia

Ed Rumbold odporúča:
Má tam všetko, čo potrebujeme. Vieme o tom, ale niekedy ju zabudneme čítať a načúvať, čo má pre nás Pán Boh, lebo čítame a počúvame príliš veľa iných veci.“

Knihu si môžete kúpiť tu:

Ak máte ďalšie knihy, ktoré by ste v tejto téme odporúčali, napíšte ich do komentára pod článkom!