Pri premýšľaní nad Veľkou nocou sa chceme v tejto sérii venovať jednému z výrokov Pána Ježiša, ktorý je zaznamenaný v Evanjeliu podľa Jána 14:6: „Ja som cesta, pravda i život. Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa.

V tomto článku ti chceme odporučiť materiál, ktorý môžeš využiť na svojej skupinke a vyskúšať trochu iný formát štúdia. Séria Stopárov sprievodca Veľkou nocou je séria, ktorú vydali Janči Máhrik a José Calvo Aguilar vo svojom podcaste Zabudnuté cesty. Séria má 5 epizód a postupne prechádzajú cez udalosti Veľkej noci od štvrtka až do pondelka. K sérii vytvorili materiál, ktorý sa dá zakúpiť v tlačenej forme, alebo si viete každý stiahnuť digitálnu verziu.

Ako by také štúdium malo vyzerať?

  1. Začnite úvodom. Ako vždy, aj teraz si nájdite príjemné prostredie, kde sa viete rozprávať. Na úvod si dajte otázku na zdieľanie alebo nejakú aktivitku (kopec ich nájdeš aj tu).
  2. Vypočujte si epizódu podcastu. Všetky majú pod 20 minút, takže sa pohodlne usaďte a poďme na to!
  3. Povedzte si prvé dojmy. Čo vás zaujalo? Počuli ste niečo nové? Čo vás prekvapilo?
  4. Prečítajte si kapitolu, ktorá je v materiáli.
  5. Priprav si niekoľko diskusných otázok: Napr: Ako to, čo sme počuli, mení môj pohľad na Ježiša? Ako reagovali ľudia v príbehu? Čo robil Boh?
  6. Prečítajte si výzvu.
  7. Modlite sa.