A je to tu!

Čas veľkých tímových stretnutí pred letnými campami a tábormi. Ak si vedúci, ktorý tieto stretnutia vedie, tak verím, že ti nasledovné tri nasledovné nápady pomôžu jedno takéto stretnutie pripraviť.

Samozrejme, ako vždy, môžeš použiť aj jeden konkrétny nápad, ktorý ti najviac vyhovuje. Tak poďme na to:

Jednota a vízia

Jedna z najdôležitejších vecí, ktoré môžeš pre svoj tím spraviť, je pomôcť im jasne a presne rozumieť vízii, ktorú máte pre vašu mládež, pre váš tábor. Vedeli by ju členovia tvojho tímu zopakovať? Vedeli by to vyjadriť slovami? Vedia to, čo vieš ty?

  • Jedna z vecí, ktoré môžeš skúsiť, je rozdať papieriky a poprosiť ľudí, aby napísali to, o čo sa na tábore idete snažiť. Ako to dopadlo? Dopadlo to fantastickou jednotou alebo odpovede boli pre teba prekvapujúce?
  • Druhá vec, ktorú môžeš skúsiť, je pustiť aj scénu z nejakého bojového filmu (napríklad ako si formáciou kryli bojovníci chrbát vo filme 300 alebo rozhovor medzi Odyseom a Achillom vo filme Trója) a vysvetliť na ňom, že je to naozaj boj, do čoho ideme a že sa ide bojovať za večnosť ľudí na ňom a to je vážna vec a bez jednoty to nepôjde.

Spoločný zážitok

Skús popremýšľať nad tým, čo by vás ako tím mohlo zbudovať a posunúť dopredu. Možno je to lasertag alebo spoločný krátky výlet. Čokoľvek vyberieš, nezabudni na to, že ty ako vedúci sa tam nejdeš až tak zabávať, ale všímať si jednotlivcov, povzbudzovať, pýtať sa otázky, zaujímať sa. Ak už na niečo veľkolepé nemáte čas:

  • Tu nájdeš link na výborné teambuildingové aktivity, z ktorých môžeš použiť aspoň jednu na vaše tímové stretnutie. Boli síce vytvorené na online časy, ale sú aplikovateľné aj na stretnutie naživo.

Učiť o dôležitom

Vybrali sme pre teba jednu stranu zo skvelého materiálu Základy služby, ktorá hovorí o vzťahoch a o tom, ako ich budovať zámerne. Môže to byť dobrý nápad prejsť si tento obrázok so svojím tímom a uistiť sa, že rozumejú, že oni ako služobníci a tím sú tam pre ľudí, na to, aby s nimi budovali vzťahy, milovali ich a žiarili cez svoje srdcia Krista.

Prajeme ti skvelé tímové stretnutie a skvelý tábor.

Ak máš hocijaké ďalšie otázky, špecifickú situáciu alebo potrebuješ iné nápady alebo pomoc, napíš mi na: maruska@tckompas.sk

Fotografia: Shane Rounce/Unsplash