Vau, aká vážna otázka pre našu generáciu. Dúfam, že sa ju pýtate, pretože vám naozaj záleží na tom, čo je najlepšie pre váš život. To by zahŕňalo vášho budúceho manžela alebo manželku a deti. A pravdepodobne vám niečo vo vnútri hovorí, že na odpovedi naozaj záleží.

Ak ste ako ja predtým, než som sa oženil, tlak vašej sexuality vás núti zúfalo dúfať, že existuje medzera, ktorá by vám umožnila čo najskôr naplniť vaše sexuálne túžby. Tieto tlaky sú mimoriadne náročné a môžu spôsobiť, že mať zdravý rozum v oblasti sexuality sa bude zdať beznádejné.

Pravdou je, že nestačí len vedieť, či je sex pred manželstvom hriechom. Je to zložitejšie. Takže dúfam, že tento článok nebude príliš zjednodušovať, ale ponúkne skutočnú pomoc a šancu bojovať pre svedomitých nasledovníkov Boha.

Faktor jeden

Dôvod, prečo hovorím “vedieť nestačí”, je pre dva faktory, ktoré majú tendenciu ľahko premôcť náš mentálny morálny kódex. Prvou sú naše osobné praktiky. Druhou je naša fyzická povaha.

Naše osobné praktiky alebo návyky môžu poraziť naše morálne ciele, ak im to dovolíme. Sú to tieto praktiky, ktoré môžu nastaviť pôdu pre sexuálne zlyhanie dlho predtým, než budete mať priateľku alebo priateľa.

Ak sa napríklad pravidelne živíte sexuálne provokatívnymi filmami alebo knihami, vaša sexuálna energia bude pravdepodobne abnormálne vysoká. Vnímam našu sexuálnu energiu ako niečo, čo sa dá merať, ako teplomer meria hrniec vody nad ohňom. Naša normálna sexuálna funkcia udrží normálne a zvládnuteľné teplo v hrnci. Ale keď pridáte sexuálne nabité praktiky, náš sexuálny apetít rastie do bodu varu a robí sexuálnu kontrolu nemožnou.

A samozrejme v našej súčasnej spoločnosti existuje oveľa viac praktík, ktoré môžu prispieť k vriacej sexualite. Pokúsim sa urobiť krátky zoznam. Ale prosím, neberte tento zoznam ako vypočítanie dobrých a zlých vecí. Len navrhujem, aby sa tieto považovali za možných prispievateľov k hyper sexualite. Rôzni ľudia reagujú na rôzne veci rôznymi spôsobmi.

 • Sexuálne chatovanie online                           
 • Voyeurizmus                                           
 • Filmy so sexuálnym obsahom                                           
 • Netflix alebo iné televízne seriály      
 • Sexuálna aktivita (bez pohlavného styku)
 • Masturbácia
 • Internetová pornografia
 • Časopisy so sexuálnym obsahom
 • Videá na YouTube alebo iné aplikácie so sexuálnym obsahom (tik tok, snap chat  atď.).
 • Sexuálna hudba alebo hudobné videá
 • Spodná bielizeň (časopisy, reklamy, nákup alebo fanatizácia s)
 • Knihy so sexuálnym obsahom
 • Sexuálne fanatizovanie
 • Sexuálny tanec

Možno budete chcieť ušetriť sex pre manželstvo, ale vaše každodenné praktiky vytvárajú vriaci sexuálny tlak, ktorý vás nakoniec môže prinútiť robiť veci, ktoré nechcete.

Faktor dva

Druhým faktorom, ktorý je potrebné zvážiť, je naša fyzická povaha. Naše telá sú vytvorené Bohom tak, aby reagovali na sexuálnu stimuláciu. Naša prirodzená túžba po sexe je jednou z najsilnejších síl, ktoré zažívame, a jej zdravou a užitočnou za správnych okolností. Samozrejme, nie každý je rovnaký. Ale v prípade, že vaše túžby nie sú tak silné, stále musíte počítať s tými okolo vás (priatelia, spolupracovníci, deti, manžel), ktorých pudy sú silnejšie.

Takže možno budete chcieť vyhradiť sex pre manželstvo, ale ak sa dostanete do situácie, keď bude vaša prirodzená sexuálna túžba (alebo niekoho iného) silnejšia, môžete byť prekvapení, že sa ocitnete viac sexuálne mimo kontroly alebo vo väčšom probléme, než ste si predstavovali.

To je komplikované skutočnosťou, že táto prirodzená sexuálna energia nie je niečo, čo zažívame často pred našou prvou sexuálnou skúsenosťou.

Je to niečo ako intenzita jazdy autom po prvýkrát, čo zvyčajne nezažijete až do určitého bodu svojho dospelého života. V dôsledku toho nás sila tejto prirodzenej sexuálnej sily môže úplne prekvapiť. A čo je ešte horšie, môže nás premôcť spôsobom, ktorý spôsobuje katastrofálne následky (t. j. neželané sexuálne kroky, tehotenstvo, potrat, sexuálne prenosné choroby, znásilnenie, zneužívanie). Ale kým si uvedomíme, že je to sila, môže byť príliš neskoro.

Takže s týmito dvomi faktormi, ktoré v nás pracujú (osobné praktiky a fyzická povaha), si rýchlo uvedomíte, že biblická logika “žiadny sex pred manželstvom” má obmedzenú schopnosť pomôcť vám.

Slovo zneužívaným

Predtým, ako zatvorím túto časť, by som chcel povedať pár slov tým, ktorí prežili sexuálnu aktivitu proti svojej vôli. Neznášam, že je to súčasť nášho rozbitého sveta. A neznášam, že ste museli zažiť túto temnotu. A môžete si byť istí, že Boh vás nepovažuje za zodpovedných za hriech niekoho iného. A nemusíte dopustiť, aby táto krivda definovala vašu sexuálnu budúcnosť. Nesledujte tú negatívnu progresiu. Odmietnite, aby vás to pritiahol k tomu, aby ste boli niekým, kým ste nikdy nechceli byť. Stále si môžete vybrať čistotu. Stále si môžete vybrať zodpovedne a cnosť. Nie, nebude to ľahká bitka. Ale môžete vyhrať!

Hodnotenie

Takže, čo hovorí váš merač sexuality? Kričí vaše telo po medzere v pravidlách? Máte problémy v oblasti osobných praktík? Verím, že existuje cesta k sexuálnemu prežitiu pred manželstvom. Ale nie je to tým, že budete jednoducho presvedčení, že to Biblia zakazuje.

Ak si si tento článok prečítal a potrebuješ pomôcť s takýmito problémami, prosím, neváhaj a kontaktuj ma na Facebooku alebo na zshepperson@josiahventure.com.

Fotografia: Ian Schneider/Unsplash