V druhom ročníku na výške som viedla skupinku, v ktorej bola moja mladšia sestra a mládežnícky tím, v ktorom boli samé dievčatá. Túžila som po tom, aby ma Pán Boh používal a aby ľudia okolo mňa mohli zažiť, aký je. Snažila som sa, ako som vedela. Modlila som sa, ako som vládala. Často som sa však nachádzala v situáciách, kedy som nevedela, ako ďalej. Mala som však šťastie na dobrých priateľov, a tak ma jedného dňa pozvala Maruška do ŠPM. Nevedela som, čo to je, ale znelo to ako miesto, kde sa môžem naučiť veľa o Pánu Bohu a to ja rada.

Počas roka na ŠPM som našla nových priateľov z celého Slovenska, ktorí zápasili s podobnými vecami ako ja. Naučila som sa mnoho zo Systematickej teológie, o tom, ako študovať Bibliu a praktické tipy do služby. Dve veci však obrátili môj život naruby.

Štúdium Ježišovho života a nahliadnutie do toho, ako On robil učeníkov. Zásadne to zmenilo môj pohľad na to, kam vediem dievčatá na skupinke a aj to, akým spôsobom robíme mládež. Pochopila som, že stretnutia nie sú cieľ, ale nástroj, a že skutočným cieľom sú učeníci, ktorí činia učeníkov a prinášajú ovocie, ktoré zostáva.

Druhou vecou, ktorá zásadne ovplyvnila môj život, vlastne nebola vec, ale človek. Draho Poloha. Môcť nahliadnuť do jeho srdca a pozorovať jeho vzťah s Hospodinom, wow. Taká hĺbka, taká šírka… Tak ďaleko sa dá zájsť. A ešte ďalej. Pán Boh mi cez neho ukazoval, že cesta za Ním bude plná dobrodružstva a života.

Takáto bola Škola pre pracovníkov s mládežou pre mňa. Možno aj preto ju teraz vediem a teším sa na nový ročník 2020/21. Neviem, čo Pán Boh urobí v tvojom živote počas roka na ŠPM, ale viem, že to bude presne to, čo potrebuješ. A teším sa, že v tom budeme spoločne.

Ak si už teda pripravený poslať nám svoju prihlášku, polož si ešte tieto 3 otázky: 

  • Mám viac ako 18 rokov (alebo maturujem)?
  • Som pracovník s mládežou/dorastom?
  • Chcem rásť vo svojom vzťahu s Bohom a zručnostiach vedúceho?

A posledný krok je – poriadne si preštudovať prílohy:

Info o ŠPM, prihlášku a všeobecné očakávania aj s dátumami na školský rok 2020/21.

Prihlásiť sa môžeš do konca mája (1. kolo) alebo do konca júla (2. kolo). Miest pre študentov však máme iba 14, takže by som ti odporúčala nečakať na 2. kolo.

Tešíme sa na Teba a na to, čo má Pán Boh pre nás pripravené.